Rozhozený cyklus při snažení. Čím to může být?

Zodpovězené
14. dub 2020

Dobrý den, pane doktore,

vždycky jsem měla hezky pravidelný cyklus 28 dní. Když jsme se začali snažit o miminko loni, první měsíc snažení jsem dostala ms o 3 dny dříve, další mesíc jsem otěhotněla. Bohužel kvůli VVV jsem o miminko přišla, i po porodu jsem ms dostala přesně po 28 dnech. Následující dva měsíce opět po 28 dnech. Poté jsme začali zase zkoušet. První měsíc ms o 5 dní dříve. Teď druhý měsíc zpoždění 3 dny, TT negativní, ms zatím nepřišla.
Zanedlouho mi bude 36 let. Léky žádné neberu, nejsem ve stresu. Jím pouze vitamíny s kyselinou listovou, ale ty jím již delší dobu.

Čím to může být?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

délka menstruačního cyklu bývá u mála žen zcela pravidelná, takže 2-4 dny posunu nehrají až tak velkou roli a posun je dán pravděpodobně posunutím ovulace o 2-3 dny. Na plodnost by takový malý posun neměl mít vliv. Tak moc držím palce.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz