Snažení se o miminko. Jak nastartovat cyklus bez větších zásahů s léky?

Zodpovězené
12. kvě 2020

Dobrý den,

odpovídám na Vámi doplňující otázku z mého dotazu "Snaha o miminko. Nevíte, co se děje?". Ptal jste se mě, jestli předtím, než jsem nasadila tinkturu, byl cyklus pravidelný a zdá se Vám, že u mě nedochází k ovulaci.

Ano, MS předtím jsem měla docela pravidelně, akorát možná bez ovulace, proto se ptám, jak bych opět mohla nastartovat cyklus bez jakýchkoliv větších zásahů s léky?

Jak by bylo možné přivolání MS nebo jak lze přivolat ovulaci?

Děkuji za informaci a přeji hezký den.

Dobrý den,

pokud byl cyklus pravidelný do 35 dnů, tak jste pravděpodobně ovulovala, pokud se cyklus protáhl nad 35 dnů, ovulace je méně pravděpodobná, a pak je vhodné vaječník mírně stimulovat třeba Clomifenem.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz