Zpoždění. Je možné, že těhotná opravdu nejsem, ale mohou za to hormony, které jsem 14 dní užívala?

Zodpovězené
27. únor 2023

Dobrý den,

měla jsem na klinice podstoupit transfer po genetice embrií, brala jsem tedy 14 dní estrofem 3x1 tbl. Nicméně po konzultaci s genetičkou jsme transfer odmítli a nakonec nám bylo doporučeno oplodnění přirozenou cestou. Ten den jsme se o to s partnerem tedy pokusili (vychází to na 13. den cyklu).

A teď můj dotaz: Mám již 4. den zpoždění, ale těhotenské testy vychází stále negativně.

Je možné, že těhotná opravdu nejsem, ale mohou za to hormony, které jsem 14 dní užívala?

A jak prosím co nejdříve zjistím případné těhotenství?

Mám již 14 dní opravdu velké bolesti zad a bohužel mne nechce nikdo pořádně vyšetřit, nebo mi dát léky na bolest.

Moc děkuji za Váš čas.

Dobrý den,

to nejsem schopen bez ultrazvukového vyšetření vůbec hodnotit. Pokud je ale test negativní, tak s největší pravděpodobností těhotná nejste.

MUDr. Štěpán Machač, Ph.D.
vedoucí lékař IVF Clinic Olomouc
www.ivfclinic.cz