Bolest hlavy v těhotenství. Čím to může být?

Zodpovězené
1. říj 2019

Dobrý den,

poslední dobou mě bolí hlava, hlavně v oblasti čela a nad očima. Začne to, když koukám do telefonu, a nebo když se zaměřím třeba na osmisměrky. Jednou je bolest silná, pak zase ustoupí. Jsem 25.tt.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bolest hlavy v těhotenství někdy opravdu bývá. Ovšem souvisí to buď s lehce zvýšeným nitroočním tlakem v těhotenství a nebo (a to častěji) s držením těla v těhotenství. Ve 2. trimestru se nám již plně projevuje hormonální vliv rozvolnění tkání, které často vede k vadnému držení těla.
Spíše bych se ale zaměřila na souvislosti, kdy se bolest vyskytuje. Píšete, že je to při používání telefonu nebo vyplňování osmisměrky. V obou případech je hlava v předklonu a šíjové svaly trpí. Ty se často přetíží a typicky se projeví bolestí na čele a za očima.
Pomůže cvičení okohybných svalů (běžně dohledatelné na internetu) a uvolnění šíje. Věnujte také více pozornosti Vašemu držení těla.

Přeji Vám vše dobré,
Daniela Císařová DiS.
www.danielacisarova.cz
e-mail: fyzioterapeut@danielacisarova.cz