Pomohou mi stahovací kalhotky na spadlé bříško po sekci?

Zodpovězené
1. říj 2019

Dobrý den,

jsem 4 měsíce po sekci. Následně jsem absolvovala operaci podvázání močovodu v rámci sekce. Stále mám ale spadlé bříško. Jinak jsem hubená.

Pomohou mi stahovací kalhotky nebo pás?

Děkuji za dpověď.

Dobrý den,

pokud jste již 4. měsíc po operaci, je Vaše děloha dávno zcela zavinuta a jizva po sekci již zhojena. Převis bříška často po sekci přetrvává. Je to problém řady žen. Stahovací kalhotky ovšem v téhle chvíli nepomohou.

Převislé bříško může být v důsledku tuhosti měkkých struktur "tzv. pojivové tkáně" v oblasti jizvy, podbřišku a beder. Uvolnění měkkých tkání je běžná praxe fyzioterapeutů. Jakmile bude oblast řádně ošetřena můžete začít zapojovat hluboké svaly břicha, zad a pánevního dna.

Vše se dá velmi lehce vyřešit manuální terapií.

Přeji Vám vše dobré,
Daniela Císařová DiS.
www.danielacisarova.cz
e-mail: fyzioterapeut@danielacisarova.cz