Jak poznám "spadlé" bříško?

donnadoublees
29. bře 2018

Dobrý den všem, chtěla bych se zeptat, jak poznám "spadlé" bříško. Tchýně mi kdysi říkala, že když dám pod prsa celou dlaň, tak je něco špatně...
Jsem 29+5tt. U syna jsem neměla žádné problémy, tohle těhotenství je ale pravý opak... Pořád něco. :(
Jsem na prášky. Přiložím i fotku, snad mě tu neukamenujete :(. Ale já už si nevím rady, břicho mě pořád strašně bolí, mám už několik dní průjem (asi z těch vysokých dávek hořčíku)... Doktor má teď dovolenou. Proto se ptám zde. Děkuji předem za slušné odpovědi.

mcellinka
29. bře 2018

Neboj já měla malého také takhle nízko a měla jsem velké křeče a poslíčky. Malý se narodil v 36 tt zdravý, krásný 🙂 . Podle mě máš krásné bříško ❤

sahrazad1
29. bře 2018

Tchýně je doktor? Bříško mi přijde normální, sluší ti. A ano, po hořčíku bývá průjem.

donnadoublees
autor
29. bře 2018

@mcellinka děkuju 🙂. Já byla nedávno v nemocnici, diagnóza ve zprávě zněla: předčasná porodní činnost bez porodu... Koukala jsem na ně jak puk, když mi řekli, že mám kontrakce... Jsem úplně vystrašená, zakázali mi i chovat syna... :( Mám poslední týdny fakt pech :(...

terezak88
29. bře 2018

Bříško naprosto normální a ten hořčík bych ubrala, jelikož tělo si veme jen to co potřebuje a zbytek vyloučí a jestli máš průjem mohlo by to znamenat ze ho beres moc a zbytecne se trapis.

donnadoublees
autor
29. bře 2018

@sahrazad1 Tchýně ráda strašila... :/ Ja jsem teď zralá jen na postel, celý dny prospím a nemůžu pořádně stát ani u nádobí... Hned začínají bolesti a slabost :/ ...

donnadoublees
autor
29. bře 2018

@terezak88 Mně ho tak předepsali bohužel v nemocnici :(. Musím brát magnesii lactici 2 prášky 3x denně a když se mi přitíží, tak i magnosolv :(. Zeptala bych se doktora, jestli nemůžu ubrat, ale bohužel jsem dnes zjistila, že tam není. :/

terezak88
29. bře 2018

No tak vzala bych si k srdci to co ti rekli doktori a pokud muzes klidne prolez cely den, at zbytecne nezkoncis v nemocnici. Ale hlavne bych se snazila byt v klidu velikost ani tvar bricha nemusi hned znamenat ze je neco spatne, ja mela cele prvni tehotenstvi bricho skoro neviditelne :D

market119
29. bře 2018

Máš bříško krásný a nahoře, mám ho mnohem níž. . sme 30+5 mám přísný klidový režim, kapacky, hořčík, quajakuran.. ☹ Určitě se setři a hodně odpočivej, musim ležet s nohama nahoře. .

mcellinka
29. bře 2018

@donnadoublees určitě pořádně odpočívej 🙂

terezak88
29. bře 2018

@donnadoublees a proc neberes rovnou ten magnosolv, je to pro tehotne mnohem lepsi, ja brala jeden a pri obrtizich dva denně a bylo mi dobre.

agneska7
29. bře 2018

máš nádherné bříško a vůbec není dole je krasne nahore co bych dala za takove krásné bříško :D a mimochodem nevim co má znamenat ta dlan pod prsama ale já tam strčím klidně obě dlaně :D :D

zikisek
29. bře 2018

máte nádherné bříško a krásnou postavu! 🙂 Tchýni neposlouchejte :D Hodně štěstí a zdraví 🙂

donnadoublees
autor
29. bře 2018

Vše mi takhle nařídili v nemocnici, z magnosolvu jsem zvracela a motala se mi pořád hlava bohužel, jenže teď není jiná možnost. Odpočívat se snažím, ale zase věnovat se synovi snažím více, přeci je tto můj drobek :3. V nemocnici mi dali dve kapačky na uklidnení kontrakcí a taky mi chudák sestřička po ránu musela lítat pro mističku, abych nepozvracela postel :/. Nasadili mi pak magnesii lactici a to jsem prospala v nemocnici celé dny. Budili mě jen na jídlo a léky... Teď ale kolikrát nestíhám dobíhat na toaletu... Průjem je šílený. Mám strach i něco sníst, jim převážně to, co by mohlo průjem zastavit a nic se neděje. :(

donnadoublees
autor
29. bře 2018

@zikisek Dekuju, taky jsem ten typ, co vsechno resi :D, kdyz to reknu blbe, po porodu u syna jsem hned zacala cvicit. To same, pokud mi to zdravi dovoli, me ceka i po tomhle porodu. 🙂

sahrazad1
29. bře 2018

@donnadoublees aha. Ale každá jsme jiná, i každé těhotenství jiné, a tak, že to takto měla tchýně, neznamená, že to tak mají všichni. Mě u posledního těhotenství hodně bolela spona, k tomu taky nepravidelné stahy. Chce to víc relaxovat. Klidně zapojit i tchyni 🙂

guinea
29. bře 2018

@donnadoublees Je víc druhů hořčíku, po jednom průjem není! Záleží na jeho zpracování. Už si nepamatuju detaily, ale kdybys to nevygooglila, tak ti zjistím přesně který je ten, co nezpůsobuje průjem. Doktoři taky neví vše, někdy bohužel i důležité věci...

donnadoublees
autor
29. bře 2018

@sahrazad1 Já s tchýní nebydlím. Přítele mám od nevidím do nevidím v práci a jsem doma sama. Jsem ráda, že jsou ve školce rozumní a nechali si vysvětlit, že bohužel nemohu pořád cestovat tam a zpět a že dali synkovi "prázdniny"... Ačkoliv je školka v jeho věku ještě nepovinná. Jsem ráda za vaše rady. Aspoň se můžu uklidnit. 🙂 Děkuji

donnadoublees
autor
29. bře 2018

@guinea Bohužel se občas chyby stávají. Ale doktor není bůh 🙂. Mám naštěstí skvělého gynekologa... Jen pro mou smůlu má dnednes u dovolenou.

priefi
29. bře 2018

@donnadoublees brisko je sice niz, ale jeste neni dole, ja v teto dobe treba jeste ani skoro brisko nemela, ale kdyz bylo dole, tak bylo mnohem nize dole a jeste tyden jsem s dolnim briskem trajdala. Pokud mas prujem a jsi extra unavena, znamena to, ze mas prilis horciku, takze pokud mozno, zavolej si na pohotovost, kde jsi byla, mas tam zaznam a zeptej se slouziciho dr., zda mizes omezit trochu horcik, kdyz preburis horcik, neni to dobre zase ba srdicko prcka (nekdo to psal pred nedavnem v jine diskuzi). Odpocin si, nehlad si brisko (hlazenim drazdis delohu a tak pak spousti aktivitu, ktera je v Tvem pripade nezadouci). Starsiho muzes treba jen hladit, k brisku ho nepoustej.

malinkaelinka
29. bře 2018

K bříšku se nevyjádřím, ale okomentuju ten hořčík, na magnosolv a podobné preparáty z lékárny kde je hořčík převážně ve formě oxidu nebo jiných vazbách, z z nichž si tělo neumí hořčík vzít, se vyprdni. Hledej hořčík v chelátové vazbě, pak je pro tělo mnohem využitelnější, nejsou obtíže jako zvracení a průjem. A za sebe doporučím taky kvalitní hořkou čokoládu, vysokoprocentní, v té je také hodně hořčíku a já na ní nedám dopustit zejména při náročných aktivitách (vícedenní horské treky apod.). Jo a ten hořčík například od Reflexu, beru dlouhodobě a žádné zažívací potíže ani nic podobného mě nepotkalo 🙂

ivuska1986
29. bře 2018

Ty jo, takhle krásně vypadat v tehu, no, taky bych chtěla. Myslim, že bříško je dobrý👍

donnadoublees
autor
29. bře 2018

@malinkaelinka já už upřímně fakt nestíhám běhat na toaletu :(... Teď mě začaly bolet i klouby. Naštěstí už nezvracím a nemotá se mi hlava, ale už si přeju konec tohohle těhotenství. Strašně si přeju, aby malá byla na světě a já mohla fungovat tak, jako dřív. :/

donnadoublees
autor
29. bře 2018

@ivuska1986 děkuju. 🙂

marii90
29. bře 2018

Jestli mas hodne prujem, tak sniz magnesko a jak to pujde cinkni si k dr. a konzultuj to radsi. Pripadne brkni jeho zastupu. Ja mela po Magbosolvu taky takovy problem a pak mi na UTZ rekli, ze mam min vody. Tak jsem ubrala a hodne pila, srovnalo se to.

dofi86
29. bře 2018

Nadherne brisko 🙂 Ja mela take prujmy a bylo to z tech vsech moznych vitaminovych preparatu pro tehotne. Tak jsem je prestala uzivat a byl klid 🙂

donnadoublees
autor
29. bře 2018

Udelam to hned zitra rano. Prujmy mam fakt silene... Takove jsem nikdy nemela. Dekuji za rady 🙂

ladako
30. bře 2018

Ja Vam bohuzel neporadim,ale preju hodne stesti at jste brzy v poradku a narodi se Vam zdrave miminko

monnytka
31. bře 2018

@terezak88 jenom tak málo? Já brala magnosolvu 7 denně a radši jsme přešli na tobolky a je to lepší...
Mě přestalo tvdnout břicho a i posličci se uklidnili.
A i po 6 tabletách po 420mg hořčíku v jedné, průjem naštěstí nemám 🙂 za mě hořčík super 1*

terezak88
31. bře 2018

@monnytka ty jo 7 denne, tak to jsem jeste neslyšela, ze by toho bral nekdo tolik, hlavne ze to pomohlo 🙂

jitulien
21. dub 2018

Z mého pohledu krásné bříško 😊 závidím, já jsem jak tank a moje bříško už snad nemá ani kam růst 😀 a jestli ještě bude růst, tak asi začnu přepadávat dopředu 🙂 přeju hodně štěstí ať už máš klid 🍀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru