Těhotenství po laparoskopii. Je možné, že v místě jizvy to bolí tím, že roste děloha?

Zodpovězené
22. kvě 2020

Dobrý den,

9/2019 jsem byla na laparoskopii kvůli mimoděložnímu těhotenství (odebrán pravý vejcovod) nyní bych měla být 5.t a 5 d., kontrolu mám příští úterý. 2 dny mě bolí vlevo v podbřišku v místě jizvy po laparo, nebolí mě to celou dobu.

Je možné, že to bude vlivem rostoucí dělohy působit bolest?

Nekrvácím, trpím plyny, které úplně neodcházejí.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ve zprávě nepíšete zda jste prvorodička, či jste již rodila. Stává se u subtilních žen, že jsou citlivější na natažení fascií dělohy vlivem těhotenství. Také nadýmání v začátcích těhotenství dokáže velmi potrápit. Oboje by ale mělo postupně ustávat.

Vyjmutím vejcovodu se může lehce narušit harmonie fasciálního zavěšení dělohy a vlivem natažení stěn dělohy to může být více cítit. Nemělo by Vás to ale obtěžovat dlouho, spíše si myslím, že Vás bude trápit plyn ve střevech.

Doporučuji klasickou trojkombinaci pro spokojená střeva: kmín, bobkový list a fenykl. Popíjet vlažný čaj během dne a bříško bude brzy znovu spokojené.

Přeji Vám vše dobré,
Daniela Císařová DiS.
www.danielacisarova.cz
e-mail: fyzioterapeut@danielacisarova.cz