První bačkůrky a zimní boty. Jsou nutné bačkůrky doma a jaké? A jaké botky na zimu?

Zodpovězené
27. zář 2021

Dobrý den,

mám téměř 10měsíčního syna, který se asi před 14 dny poprvé postavil. Nábytek zatím neobchazí, ale stoupá si všude, kde má možnost se něčeho chytit. V rodině mi doporučují, ať mu na doma pořídím klasické obyčejné bačkůrky s vyšším zavazováním (ke kotníku). Bude prý mít lepší stabilitu a pevnou nožičku. Já úplně nejsem téhož názoru, a tak bych se chtěla zeptat, zda je nutné, aby dítě doma nosilo bačkůrky, popřípadě, jaké byste doporučila (když zatím ani nechodí).

Další dotaz je, co za botičky pořídit na zimu. Nevím, jestli už bude chodit nebo ne, a tak váhám, co bude tou nejlepší volbou.

Děkuji Vám za radu.

Zdravím,

za mě naboso, zejména když se teprve staví a začíná obcházet nábytek - posilují se tím svaly, noha vnímá povrch a reaguje na něj, napomáhá vytváření klenby. Na doma maximálně capáčky, pokud je to nutné. Pokud v této fázi obujete pevné papuče, noha tím bude omezena ve vnímání i v pohybu.
Boty na ven není potřeba kupovat, dokud nechodí. Stačí návleky (softshellové, Stonz Toddler) nebo zateplené capáčky.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot