První botky - na zimu a na doma. Je Frodo prewalker a Attipas nebo Barefoot capáčky Lait et Miel dobrá volba?

Zodpovězené
22. lis 2020

Pěkný den,

poohlížím se po prvních botkách pro dcerku - 13 měsíců. Není zcela suverénní chodec, ale moc se snaží a již sama udělá několik kroků v prostoru. Nohu má standardní se širším nártem. Vytipovala jsem si zatím botičky Frodo prewalker. Je to podle Vás správná volba?

Jaké byste mi ještě doporučila?

Ráda bych Vás také poprosila o doporučení capáčků na doma, máme tvrdé studené podlahy (vinyl). Rozmýšlím se nad Attipas nebo Barefoot capáčky Lait et Miel.

Které jsou podle Vás vhodnější?

Moc děkuji🙂.

Dobrý den,

první botky by měly být měkké, aby dítě cítilo povrch, po kterém šlape a noha se mohla posilovat, lehké, určitě bez podpatku, s vhodným nadměrkem do délky i do šířky, s vhodným tvarem špičky.
Přeměřené rozměry bot najdete na barefoot eshopech, pokud tedy Froddo Prewalkers sednou rozměrově (na délku max. 1 cm, na šířku alespoň několik mm, kvůli teplejší ponožce), a mají dobrý tvar špičky pro její nohu, budou správná volba. Jsou nízké nad prsty, zimní model sedí i na vyšší nárt, nejsou vhodné pro dominantní palec, obecně spíš na užší nožku.
Jiné tipy na vhodné botky pro začínající chodce najdete u mě na blogu.
Na doma jsou podle mě vhodnější capáčky, Attipas (resp. jejich vysoká špice) by mohly zavazet při lezení. I u capáčků je vhodné dbát na dobrý tvar špičky (zjednodušeně, aby byla levá rozeznatelná od pravé, tedy aby měla špička anatomický tvar).

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Naďa

Mail: info@vpavucine.cz
Tel: +420 777 584 539
Eshop
Blog
Pomůcka při výběru bot