Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

2 leté dítě má kazy na dvojkách. Lze to nějak ošetřit? Co dělat, aby zuby vydržely, co nejdéle?

Zodpovězené
17. říj 2019

Dobrý den,

synovi (2 roky) byly zjištěny malé kazy na obou dvojkách. Doktorka mi řekla, že se tyhle zuby nijak neošetřují, máme je řádně čistit a doufat, že vydrží, co nejdéle (což děláme).

Moje první otázka zní. Nedají se opravdu nijak ošetřit - plomba? Případně jsem četla o ozonové metodě ošetření drobných kazů. Či jiné další možnosti. Jsem ochotná i zaplatit zákrok, který není hrazen pojišťovnou či dojet na zákrok dále (jsem z Ostravy).

Druhá navazující otázka. Pokud ne, tak jde nějak podpořit kromě pravidelného čištění, stravy atd. to, aby zuby vydržely, co nejdéle? Přípravky, jiné způsoby ošetření?

Děkuji předem za odpovědi,

Denisa.

Dobrý den,

zuby se určitě dají ošetřit, záleží na spolupráci dítěte. Pokud dítě vydrží a spolupracuje, dají se zoubky opravit i v ordinaci Vašeho lékaře. Pokud je spolupráce horší, existují pracoviště, kde tyto výkony dělají v analgosedaci popř. s použitím Entonoxu. V Ostravě bohužel není nikdo, kdo by se specializoval na ošetření dětí. Pokud vím, nejbližší pracoviště, kde ošetřují i děti s použitím Entonoxu nebo v analgosedaci (u Vás je problém nízký věk dítěte) je v Opavě.


Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová