2leté dceři vyrostla dole jen jedna dvojka zub. Vyroste ještě dvojka nebo už ne?

Zodpovězené
28. únor 2019

Dobrý den,

mám dotaz. Dceři( 2r a 1m) v červenci vyrostla dole jen jedna dvojka a od té doby rostly další zuby. Ale ta druhá dvojka dole stále chybí (dole čekám už jen na obě 5 a tu dvojku a nahoře lezou obě 4 a pak už jen 5). První zub měla až ve 14m. Mám ještě nějakou naději, že jí ta druhá dvojka vyroste?

Děkuji moc za odpověď

Dobrý den,

na obdobný dotaz jsem nedávno již odpovídala, můžete se podívat tady: https://www.modrykonik.cz/forum/poradna-zubare/....

Je možné, že druhá dvojka není ani založená. V dočasném chrupu se ale takové anomálie neřeší, pokud by stejný problém byl i u stálých zubů, řeší to ortodontista.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová