3,5 leté dítě má strach ze zubaře. Jak to řešit?

Zodpovězené
17. črc 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak postupovat, když dítě nespolupracuje u zubaře.

Asi před měsícem 3,5 leté dcerce trhali stoličku, měla ji vykaženou. Paní zubařka nechce mléčné zoubky spravovat 😔. Dneska jsme šli na pravidelnou kontrolu zoubků a dcerka jen co vstoupila do ordinace začala tak vyvádět, že nás sestřička jen objednala na říjen. A kontrola neproběhla. Ale bojím se, že to bude to samé.

Jak se to prosím řeší? Dcerka má totiž ještě 2 kazy a nechci ani pomyslet na to, když ji začnou bolet.😔

Děkuji za odpověď. Přeji krásný den.

Dobrý den,

existují pracoviště, kde děti ošetřují v analgosedaci. Určitě takové pracoviště najdete i ve svém okolí. Tam se zaměřují i na nespolupracující děti nebo děti, které se příliš bojí. Za tuto péči se ale samozřejmě něco připlácí, je to nadstandard.

Pokud ale víte, že dcerka má kazy, je nejlepší se objednat co nejdříve, ať zuby nezačnou bolet.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová