Bílá skvrna. Co to může znamenat?

Zodpovězené
31. bře 2021

Dobrý den,

máme 10měsíčního syna, kterému za poslední měsíc vyrostly 4 zoubky. Na jednom z nich má bílou skvrnu. Čistíme pouze kartáčkem a vodou bez zubní pasty.

Co může skvrnka znamenat?

Děkuji za Váš čas.

Dobrý den,

skvrna pravděpodobně není kazem, ale je způsobena buď zvýšeným/sníženým příjmem fluoru, užíváním antibiotik, může se vyskytovat u různých onemocnění. Pokud se jedná o lokální a drobnou záležitost, věnovala bych se pečlivě hygieně. Při prořezávání ostatních zoubků je třeba sledovat, zda se problém nevyskytuje i u nich.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová