Bílé plomby v těhotenství. Mám na ně jako těhotná nárok a zaplatí mi je pojišťovna?

Zodpovězené
28. únor 2019

Dobrý den,

chci se zeptat, zda mají těhotné nárok na bílé trvale plomby zdarma (na pojišťovnu)? Můj zubař tvrdí, že mám max.nárok na bílou plombu dočasnou, která se časem drolí, a že je tedy rovnou lepší si zaplatit plombu trvalou. Ale známá mi tvrdí, že od své zubařky v těhotenství dostala zdarma i plomby trvalé, že se to neví, ale máme na to nárok.

Děkuji za odpověď 🙂

Dobrý den,

v těhotenství Vám pojišťovna hradí tzv. skloionomerní výplň. Není to klasická bílá (fotokompozitní) výplň, zařadila bych ji mezi dlouhodobé provizorium a s Vašim lékařem souhlasím, také se to snažím svým pacientkám vysvětlit.

Skloionomerní výplň je náhradou za amalgámovou výplň, ale nesplňuje požadavky na kvalitu.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová