Bolest pod keramickou korunkou. Dá se zub ještě zachránit?

Zodpovězené
2. dub 2020

Pěkný den,

chtěla bych se poradit. Šla jsem s bolestí zubu k zubařce a ta mi řekla, že je problém pod korunkou, tak mi ji vyloupla a řekla, že je zub na vytržení. Já jsem se ptala proč atd. a ona mi neodpověděla, tak jsem vytřžení odmítla a ona mi to zalepila "měkkou plombou" s tím, že si myslela, že druhý den přijdu zase s bolestí a vytrhne mi ho.
Jenže skoro dva měsíce bez bolesti, ale zase se mi ozval. Objednala jsem se ke specialistovi. Před rokem starým rentgenem jsem viděla, že mám vyčištěné kanálky (jiného zubaře - kvůli přestěhování jsem změnila), ale jeden jde vidět, že je neúplně vyčištěný.

Chtěla bych se zeptat, zda se ten zub dá ještě zachránit. Chtěla bych znát Váš názor.

A ještě jedna otázka. Je "normální" v dnešní moderní době, že zubařka zaplombuje zub na kaz?

Za rok u této zubařky se mi to stalo 2x - zjištění na pohotovosti s obrovskou bolestí a zánětem.

Děkuji moc za odpovědi.
Měšťanová

Dobrý den,

jen z popisu Vám samozřejmě nemohu říct, zda půjde nebo nepůjde zachránit. V každém případě bych se objednala i na konzultaci nezávaznou i jinde-poslechněte si druhý názor. Často zub zachránit lze: pročistit znovu kanálky, odstranit kaz a poté ošetřit nástavbou a novou korunkou.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová