Bolestivá místa na dásni. Co to může být? Jak to řešit?

Zodpovězené
10. led 2021

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na bolestivá místa, která se mi občas vytvoří na dásni za sedmičkou (dřív se mi to dělalo i za osmičkou, nechala jsem si ji vytrhnout, myslela jsem, že je to důsledek nedostatečné hygieny). Úplně si nedokážu vysvětlit od čeho to je...

Mohou to být afty, poranění od kartáčku nebo něco jiného?

Je to poměrně bolestivé, ale většinou to do několika dnů zmizí...Jak to řešit?

Foto přikládám a děkuji.

Dobrý den,

afty by se Vám netvořily pravidelně na stejném místě. Může to být podráždění technikou čištění, tvrdý kartáček apod. Zkuste nejprve čistit u zrcadla a netlačit tolik na kartáček, pokud se léze budou tvořit i tak, můžete to zkonzultovat na prohlídce u Vašeho lékaře.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová