Boule u čelisti po extrakci zubu. Je to normální? Zmizí někdy?

Zodpovězené
23. kvě 2020

Dobrý den,

ve čtvrtek jsem byl na extrakci 2 osmiček. Dnes je neděle, ústa nemohu otevřít více než na 1 cm, na tváři mám tvrdou bouli, jak golfový míček (ale spíš u brady). Žádnou bolest nemám, i když jí nahmatám a celkově mě nic nebolí.

Můžu se tedy zeptat, je normální ta boule? Zmizí někdy?

K doktorovi jsem objednaný až příští měsíc, protože mám vstřebávací stehy.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

po extrakci bolest může přetrvávat. Otevírání by se mělo rozcvičovat, čím později, tím to bude náročnější. Pokud máte otok, zajděte na na kontrolu po ošetření co nejdříve, i když Vás to nebolí.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová