Čím jsou způsobeny tmavé fleky na zubech po šestinedělí? Jak odstranit tmavé fleky na zubech?

Zodpovězené
15. dub 2019

Dobrý den,

jsem již po šestinedělí a cca dva až tři měsíce po porodu se mi udělaly fleky na zubech, jsou tmavé, začínají vždy na přední straně zubů po krajích a na vnitřní straně zubů je mám po celé ploše. Vyskytují se hlavně na předních zubech cca po trojky, na dalších zubech jsou jen malinké náznaky. Má paní zubařka po telefonu řekla, že se to vyřeší asi pískováním a že to bude možná z jídla, pití a nebo léků. Ale všechno je u mě jak před porodem, v těhotenství i teď, žádné léky nebo změna jídelníčku. Chvíli po porodu jsem přestala odsávat mléko i kojit. Na studené a teplé nebo sladké mi zuby nereagují. Čím to může být a jak se fleků zbavit?

Moc děkuji za odpověď, hrozně se za své zuby stydím.

Dobrý den,
pigmenty Vám odstraní dentální hygienistka pískováním.Zkuste popřemýšlet, jestli jste nezměnila cokoliv z jídelníčku( i typ čaje, např rooibos ).Podle fotky by bylo ale vhodné navštívit i Vaší paní doktorku a zkontrolovat i zuby a výplně.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová