Čištění zoubků u ročního dítěte. Má 2 zoubky. Máme už čistit i pastou?

Zodpovězené
8. bře 2019

Dobrý den,

mám dotaz ohledně zoubků u ročního prcka. Má zatím jen dva zoubky, tak jestli už začít s čištěním a jaká je vhodná zubní pasta?

Děkuji za odpověď

Dobrý den,

zoubky stačí čistit bez pasty. V tomto věku by stejně většinu pasty spolykal. Pastu můžete začít používat v době, kdy je dítě schopno pastu vyplivnout. Na výběr máte množství past, ale určitě vyberte pastu pro první zoubky, kde je vhodné množství fluoridů.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová