Čistění zubů u dětí. Syn si nenechá sáhnout do pusy. Nevím, jak na to?

Zodpovězené
8. bře 2019

Dobrý den,

syn bude mít dva roky a máme problém s čištěním zubů. On si ode mě od malička nenechá sáhnout do pusy, u zubaře taky boj, tak si je "čistí" sám. Ale taky to je jen takové šmrdlání, které za moc nestojí. Doufám, že se to věkem zlepší a nechá se, ale teď nevím co s ním?

Dobrý den,

na podobnou otázku jsem zde již několikrát odpovídala a asi Vás nepotěším. Pokud nechcete se synem absolvovat ošetření kazů u lékaře, budete muset zuby čistit "na sílu". Už je na Vás, jestli se Vám podaři syna namotivovat, nebo mu zoubky prostě vyčistíte i přes jeho odpor. Časem si zvykne a protesty budou menší.

Jsou to nepříjemné okamžiky, ale určitě je to lepší, než ho nechat trpět s kazy nebo řešit vrtání či trhání zoubků, ke kterému by čištění jen jím vedlo.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová