Cucání palce. Jak jej odnaučit?

Zodpovězené
17. říj 2019

Dobrý den,

synovi jsou čerstvě dva roky. Od svých 14ti měsíců si intenzivně cucal palečky na rukou. Nyní si je cucá hlavně k ránu, když už nemá tak tvrdý spánek a nebo, když má puštěnou pohádku (jedna ruka v puse, druhá v rozkroku 🙈).
Zubařka nám před půl rokem na kontrole trochu vynadala, že má syn předkus, a že ho zlozvyk musíme odnaučit. Bohužel se nám to nedaří, nic nezabírá. Horní jedničky a dvojky má vytlačené směrem ven a nyní mu i leze jedna jednička trochu přes druhou. Zubů má zatím 16. Jsem z toho zoufalá. Za měsíc jdeme na další kontrolu, tak mám strach, že dostaneme opět vynadáno. Nevim, co dělat 😔

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v tomto Vám asi ne úplně poradím. Existují různé metody, některé jsou mírnější, jiné "drastičtější". Dají se koupit laky na nehty, které jsou zdravotně nezávadné, ale při cucání palce jsou velice hořké. Nevím ale, jak moc účinné jsou pro děti, které mají tak silný návyk. Zkuste se zeptat Vaši dětské lékařky, jestli nemá nějaký zaručený tip.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová