Dcera si nechce čistit zoubky. Dělat to pod tlakem nebo ji nechat, ať si je čistí sama?

Zodpovězené
2. dub 2020

Dobrý den,

máme dceru 1,5 roku. Zoubky jsme ji začali čistit hned, jak se vyklubal první. Od začátku se jí čištění nelíbilo. Teď, když už je trochu větší, je to opravdu souboj, musím na ni vyloženě zakleknout a čistit jí zoubky za křiku nebo ji někdo musí držet.
Kartáček máme jemný, Curaprox, netlačíme na něj. Zkoušeli jsme snad vše, čistit si zuby společně, aby nás viděla, nechat jí čistit zuby nám a naopak my jí, zubní pastu, vsedě, vleže, ve vaničce při koupání atd. a vše bez úspěchu. Sama si kartáček vezme a kouše si ho, ale jakmile jí chceme vyčistit zoubky my, je to hrozný boj.

Máme jí čistit zoubky i nadále takhle pod tlakem (nemáme z toho vůbec radost) nebo máme povolit a nechat ji, ať si je "vyčistí" sama?

Moc děkuji za zodpovězení dotazu. Nechceme podcenit zubní hygienu, ale také jí nechceme působit nějaká traumata.

Dobrý den,

určitě čistit i přes její nesouhlas. Ještě na prvním stupni si většina dětí není schopná kvalitně dočistit zuby. Věřím, že je to pro Vás nepříjemné, ale většina dětí si zvykne a přestanou “bojovat”. Nestojí to za to nechat zoubky vykazit.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová