Dentální hygiena. Je normální, že jsou zuby do dvou týdnů opět nehezké, ba horší než předtím?

Zodpovězené
10. led 2021

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda je normální, že po čištění zubního kamene a pískování jsou do dvou týdnů zuby opět nehezké, ba horší než před dentální hygienou?
Mám obavy, že dentální hygienistka to odflákla. Po příchodu mi sdělila, že zuby mám hezké, že mám jen problém s pigmentovými skvrnkami a že nemám žádný zubní kamen. Já jsem jí říkala, že mi pan doktor řekl, že mám mezi zuby i kámen. Za 25 min byla hotová (má mít na mě čas min. 45 min), že hotovo a po dvou týdnech zuby škaredější než předtím a zároveň mi přišly na určitých místech i drsnější.
Zuby si čistím sonický kartáčkem, dočišťuji jednosvazkovým kartáčkem a mezizubním kartáčkem a přední zuby i dentální nití, pak ještě zuby projedu dentální sprchou a dám si ústní vodu. Poprvé, když jsem byla na hygieně, tak výsledek byl taky takový, ale bylo toho tam hodně a po měsíci jsem šla na dočištění a zuby byly pak hezké a teď toto.

Děkuji

Dobrý den,

nemůžu soudit kvalitu práce dentální hygienistky jen z popisku. Pokud máte pigmentové skvrny, je to způsobeno zejména pitím, jídlem apod. Pokud máte zkušenost i s jinou dentální hygienistkou a sama vidíte, že výsledek byl lepší, bude asi dobré objednat se tam, kde jste byla s prací spokojená.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová