Extrakce dolní osmičky. Jak to zvládnout?

Zodpovězené
23. črc 2020

Dobrý den,

jsem objednaná na chirurgii k extrakci dolní osmičky. Zub je atypický, má výčnělek do dásně. Poslední dobou jsem s ním měla problémy, kapsa a teď i zánět. Problém je v tom, že se trhání hodně bojím a nevím, zda to psychicky zvládnu.

Můžete poradit, abych se toho trhání tolik nebála?

Je možná extrakce v celkové narkóze?

Děkuji

Dobrý den,

zákrok samotný bolestivý není, budete cítím jen nepříjemný tlak. Hodně pomůže i empatický lékař, ktery vše vysvětlí a pacienta uklidní. Extrakce se dělají i v celkové anestezii, většinou ale, pokud se extrahuje více zubů najednou. Pokud máte velký strach,je možnost se domluvit na určitých pracovištích na ošetření v tzv. analgosedaci.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová