Extrakce dolní sedmičky. Je to normální průběh hojení?

Zodpovězené
29. čer 2020

Dobrý den,

před dvěma dny mi na pohotovosti vytrhli dolní sedmičku (byl tam hluboký kaz). Včera jsem ještě měla oteklou tvář i dáseň. Dnes už jen dáseň. Okolí rány je růžové. Povrch rány je ale spíš šedý (možná šedobílý) místy je vidět ještě červená sraženina. Všude čtu, že šedý povlak je špatně. Jinak rána už nijak výrazně nebolí, funguju bez analgetik normálně.

Je tohle normální průběh hojení?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud rána nebolí, otok se zlepšuje, neviděla bych problém. Vzhled rány se s časem mění, pokud byste měla pochybnosti nebo by se hojení komplikovalo teplotama, otokem, bolestí, vyhledejte raději lékaře.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová