Extrakce všech zubů. Jak mám jíst, mluvit a kdy dostanu protézy?

Zodpovězené
23. dub 2019

Zdravím,

čeká mě v nejbližší době extrakce všech zubů. Jak pak mohu fungovat co se týká jídla, mluvení a co následuje potom? Kdy dostanu protézy?

Děkuji za odpověď. Mám docela strach.

Dobrý den, po extrakci nastává období hojení dásně a kosti. Je to individuálně dlouhá doba, ale trvá minimálně cca tři měsíce. Po zhojení se zhotoví snímatelné náhrady.Ty Vám hradí vaše zdravotní pojišťovna.Abyste nebyla úplně bez zubů, kdy budete mít zuby extrahované, ale náhrady se ještě nedají zhotovit, dá se domluvit na tzv.imediátních náhradách, jsou to protézky zhotovené těsně po extrakci, pacient si je hradí sám a jsou pouze na dočasnou dobu do zhojení. Jídlo i mluvení, to jsou věci, které se budete učit úplně od začátku, bohužel ani sebelepší protéza není tak komfortní jako vlastní zuby.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová