Jak často čistit mezizubním kartáčkem?

Zodpovězené
23. únor 2021

Dobrý den,

po návštěvě dentální hygienistky už týden čistím zuby mezizubním kartáčkem. Dle hygienistky mám nateklé dásně v zánětu.

Je tedy normální zvýšená citlivost po čištění mezizubním kartáčkem?

Při čištění dásně nebolí a lehce krvácí, ale po vyčištění jsou citlivější a řekla bych,že lehce pulzují, hlavně u zadních zubů, kde jsem měla problém se kartáčkem dostat.

A potom by mě zajímalo, jak často je vhodné si mezizubní prostor kartáčky čistit. Zda ráno i večer, nebo pokud neškodí třeba i po jídle, pokud cítím, že je to potřeba. Bojím se, abych si častým čištěním během dne spíše neublížila.

Děkuji

Dobrý den,

pokud jsou dásně zanícené, jsou nateklé a krvácejí. Krvácení ustane, až se zánětu zbavíte. Pokud máte pocit, že v konkrétním místě Vás kartáček “dře”, můžete techniku čištění či výběr velikosti kartáčku konzultovat znovu s DH. Jednou denně pročistit mezizubní prostory je minimum. Ideální je, když to clověk zvládne i ráno, popř. po jídle.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová