Jak odstranit pigmentové skvrny na zubech u 4,5 letého dítěte?

Zodpovězené
18. srp 2019

Dobrý den,

u syna se od malička usazuje na zubech hodně pigmentu, i když zuby čistíme pravidelně (i když do 2,5 let to byl boj o holý život).

Syn teď používá ráno elektický kartáček Braun a večer klasický kartáček. Zuby si čistí sám a potom dočišťujeme zadní zuby. Používá zubní pastu Zendium kids.
Čím by se dal v domácím prostředí odstranit tento pigment - jinou enzymatickou dětskou zubní pastou, popř. Depural pastou?

Děkuji,

Hrdličková

Dobrý den,

pokud nejde o kaz, ale opravdu pouze o pigment, dá se odstranit u dentální hygienistky nebo u zubního lékaře.

Počítejte ale s tím, že pokud se pigment objevil a syn nepije černé čaje, nejí potraviny, které by pigment mohly způsobovat, skvrny se opět objeví. Může za to pravděpodobně určitý druh bakterie, které podporují ukládání pigmentu, tento jev ve starším věku dítěte sám odezní.

Můžete zkusit podávat probiotika na upravení mikroflóry.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová