Jaké vybrat mezizubní kartáčky pro děti?

Zodpovězené
1. lis 2018

Můžete mi prosím poradit, jak začít u osmileté dcery používat mezizubní kartáčky nebo niť (pásku)? Na doporučení zubaře jsem koupila nejmenší mezizubní kartáčky Tepe, ale mám problém se s nimi do toho mezizubního prostoru dostat. Niť taky moc neměla úspěch.

Nemáte prosím nějakou radu? Dcera už měla dva menší mezizubní kazy, tak se to musíme u ní naučit nějak používat.

Dobrý den,
určitě bych Vám doporučila návštěvu dentální hygienistky. Ta vybere dceři správnou velikost mezizubního kartáčku a hlavně ji naučí, jak ho používat. Příliš malý kartáček nevyčistí mezizubní prostor důkladně, příliš velký kartáček ho může naopak poškodit. To stejné platí i o niti, nesprávnou manipulací by si dcera mohla zranit dáseň.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová