Je potřeba chybějící mléčné zuby nahradit protézkou?

Zodpovězené
10. srp 2021

Dobrý den, paní doktorko,

náš dvouletý syn přišel o obě horní dvojky a levou horní jedničku. Podle paní zubařky není nutné dávat mezerníček. Prý jenom z estetického důvodu. Mám pocit, že protéza je potřeba kvůli lepšímu kousání a také kvůli řeči. Navíc máme strach, aby si zbylý přední zoubek nevyrazil.

Myslíte si, že máme trvat na zhotovení zubní náhrady?

Za Vaši odpověď předem mnohokrát děkuji.

Anna K.

Dobrý den,

je to problematické. Čelist rychle roste, tudíž je mezerník nutné často zhotovovat nový. Co se týká kousání, tak mezerníkem by pravděpodobně nemohl ukusovat sousta a jídlo rozmělňuje stoličkami, takže tam ten benefit také nevidím. Můj osobní názor je takový, že výhody zhotovení mezerníků nepřevažují, takže asi bych Vám poradila to stejné, co Vaše paní doktorka.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová