Kojení 2 dětí současně. Může se přenášet zubní kaz anebo jiné bakterie?

Zodpovězené
17. led 2019

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na kojení dvou dětí současně - starší dítko nemá žádný kaz, kojí se několikrát denně zároveň s mladším dítkem. Kojí se na střídačku různě v průběhu dne, takže prsa si mezitím neumývám. Je to z hlediska přenosu bakterií nějak problematické? Olizovat dudlík (nemáme), pujčovat si lžičky apod. se nemá, ale popravdě si nedovedu představit, jak bych si třeba mezi jejich kojením měla pokaždé umýt prsa?

Děkuji za názor.

Dobrý den,

abych řekla pravdu, s takovým dotazem jsem se ještě nesetkala. Teoreticky by to asi vadit mělo, ten přenos bakterií tam určitě bude. Ale pouze podle mého názoru bych řekla, že pokud staršímu dítku zuby čistíte poctivě a ostatní hygienické záležitosti (neolizování lžičky apod.) dodržujete, nemusíte řešit žádné mytí prsou po kojení.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová