Lámání zubů. Může být způsobené chudokrevností nebo porodem?

Zodpovězené
22. črc 2019

Dobrý den,

všimla jsem si, že se mi na zubech udělaly odshora dolů praskliny a teď i to, že se mi zuby hlavně řezáky obrušují, jakoby mi zuby ubývají a asi lámou.

Jedničky nahoře mám kratší a ostré jakoby na kraji okousané. Poradíte mi prosím, čím to může být?

Mimo to trpím chudokrevností a jsem půl roku po porodu.

Děkuji.

Dobrý den,

pokud netrpíte žádným metabolickým onemocněním a máte vyváženou stravu, nepředpokládám, že by příčina lámavosti zubů byl porod, těhotenství nebo kojení.

Doporučuji navštívit vašeho zubního lékaře a na základě prohlídky, rentgenu a osobní anamnézy se k příčině jistě doberete.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová