Modřina na dásni? Čím podpořit hojení?

Zodpovězené
4. čer 2021

Dobrý den,

před týdnem jsem byla na vrtání mezizubního kazu mezi 5-6. Vše bylo ok, ale večer se na dásni objevila jakoby modřina. První den byla dáseň zarudlá, druhý den modrá, další až černá, pak začala bělat a teď to vypadá, že odumřela a upadne. Bolest se dá zvládnout a s Brufenem o tom téměř nevím. T

Tak jsem se chtěla zeptat...Jedná se opravdu o modřinu na dásní a až odumřela tkáň upadne, budu mít klid, nebo raději zajít na zubní?

Čím případně podpořit hojení dásně?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nedrážděte dáseň tvrdým kartáčkem, vynechte do vyhojení mezizubní kartáček, vyplachujte. Tzv. papila Vám pravděpodobně v důsledku zákroku odumřela, měla by se sama zhojit, pokud vše probíhá podle Vašeho popisu. Kdyby byl problém, navštivte Vašeho lékaře.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová