Odložení vrtání kazu v těhotenství z důvodu nemoci. Je to problém?

Zodpovězené
8. bře 2019

Dobrý den,

jsem v 18. týdnu těhotenství a na úterý mám naplánováného zubaře, má mi spravovat kaz, zbývá mi opravit ještě asi 3 kazy. (Před rokem mi bylo zjištěno dost kazů, ale hodně z nich mi již zubařka opravila.) Na aktuální vrtání jsem měla jít již v lednu, ale to jsem zrušila, protože jsem byla na začátku těhotenství. Počítala jsem tedy s tím, že půjdu teď v úterý, jenže přišly vysoké horečky a mám zánět průdušek, dostala jsem antibiotika, mám kašel a ucpaný nos. Je problém, když vrtání kazu ještě odložím?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

absolvovat ošetření během nemoci není dobré ani pro Vás, ani pro Vašeho lékaře, kterého můžete nakazit. Odložení ošetření po doléčení ničemu nebude vadit, hlavní je, že se kazy pořeší ještě před porodem.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová