Ošetření zubů a lékař v dlouhodobé neschopnosti. Jak konkrétně řešit naši situaci?

Zodpovězené
29. čer 2020

Dobrý den,

dostali jsme se do situace, kdy je naše paní doktorka už více než čtvrt roku na neschopence a zatím to nevypadá, že by nastoupila. Zástup má určený, ten ovšem řeší prý jen akutní bolestivé případy. Jsme zde registrovaní celá rodina. Mě čeká zákrok na stoličce s korunkou - na rtg bylo vidět, že je dole kousek zubu uštíplý a nejspíše je tam kaz. Korunka drží dobře, zub nebolí. Nebýt rentgenu, o ničem nevím.

Myslíte, že můžu ještě nějakou dobu vyčkat, nebo raději řešit, ale jak, když zákrok zástup neudělá?

Dále dvě dvouleté děti. Jedno má poničenou sklovinu na horních jedničkách a dvojkách. Částečně se uštípla po pádu na zem. Byli jsem s tím v Motole a zoubky prý drží dobře. Nijak si na bolest nestěžuje, ale kouše spíše stranou.

Dá se to nějak spravit?

A malý kaz na stoličce, kam se snažím aplikovat šetrně Elmex gelee jednou týdně.

Druhé dítě má vykažené horní jedničky a začínají dvojky. Čištění je boj. Držíme dítě dva, ale vytrvává v odporu, slintá, takže ani nevíme, jestli jsme na zubech, případně přes zuby přetáhne horní ret :-/. Ani toto nám zástup neošetří.

Mohla byste poradit nějaké pracoviště, kde by bylo možno nechat šetrně prohlédnout a ošetřit spíše nespolupracující dvouleté děti? Lokalita Střední Čechy (Berounsko) a Praha.

Děkuji!

Dobrý den,

u dětí by bylo dobré kazy řešit samozřejmě co nejdříve, dokud jsou hlavně na stoličkách malé. Pokud ani sestřička ani zastupující lékař neví, kdy bude Vaše lékařka pracovat, asi bych vyhledala jiného lékaře, i když vím, jak to bývá složité. Bohužel Vám neporadím, na koho se ve Vašem bydlišti obrátit. Kaz pod korunkou by se také měl řešit, i když to není akutní záležitost . Nepíšete, kolik je dítěti let, pokud je i přes držení čištění boj, zkuste to dítěti vysvětlit, ať si to vyzkouší před zrcadlem i samo, motivovat ho. Důležité je i načasování. Aby dítě nebylo již přetažené večer. Přeji hodně sil.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová