Pasta a kartáček pro 18 měsíční dítě. Jaké vybrat?

Zodpovězené
5. únor 2019

Dobrý den,

synovi je 18 měsíců a používáme stále na čistění zoubků náprstkový kartáček na první zoubky. Tk se ptám, zda bych mohla synovi koupit nějáký jiný kartáček než tento? On už si zoubky zvládne vyčistit sám, ale možná by pro něj byl lepší jiný kartáček, který by se mu lépe držel. Doporučila byste mi nějaký dobrý kartáček pro takhle malého chlapečka? A také by mě zajímalo, od kdy se smí používat zubní pasta pro malé děti a jaká je pro ně nejlepší?

Děkuji

Dobrý den,

vhodný kartáček je takový, aby nebyl příliš velký a tvrdý, musí mít dostatečný počet štětin. Doporučuji např. kartáček od Cupraproxu.

Pastu můžete používat, pokud ji syn je schopen vyplivnout a nepolyká ji. Čistit ho klidně nechte samostatně, ale po každém jeho vyčistění je nutné, aby dočistil rodič. A to ještě hodně dlouho. Děti nemají tak vyvinutou motoriku, aby si byly schopny dobře vyčistit všechny plošky zubů.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová