Přední šedivý zub u 4letého dítěte. Nemá kazy, zuby jsou zdravé. Máme se šedým zubem k zubaři?

Zodpovězené
23. kvě 2019

Dobrý den,

4 letý syn má zdravé zuby bez kazu. Při hře ho kamarád udeřil do pusy, měl trochu krvavou dáseň, ale nic hrozného. Asi za čtrnáct dní mu zub zešedl. Máme to nějak řešit se zubařem nebo budem muset počkat než mu vypadne a vyroste nový?

Děkuji

Dobrý den,
zub "odumřel", ale pokud bude klidný a nebolestivý, může ještě vydržetm vše záleží na posouzení lékaře. Pokud by se tvořil zánět, zub by bolel nebo se viklal, je nutné jej vytrhnout.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová