První návšteva dítěte u zubaře. Syn má v 7 měsících 8 zubů. Je na první kontrolu u zubaře brzo?

Zodpovězené
8. bře 2019

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, kdy je vhodné přijit s dítětem na první zubní prohlídku?
Syn má 7 měsícu a má 8 zoubků. Chtěla jsem ho objednat k zubaři, ale všichni v okolí mi říkaji ať ještě počkám, že není kam spěchat, ale mě to příjde jako ideálni čas, když máme zoubky.

Děkuji za odpověď

Dobrý den,

první kontrola je vhodná po prořezání prvních zoubků. Někomu se prořežou v půl roce, někomu po prvním roce věku. Se synem se určitě objednejte. Váš lékař si Vás bude zvát každého půl roku na pravidelné kontroly.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová