Řeší se křivé mléčné zuby?

Zodpovězené
2. zář 2019

Dobrý den,

moje malá má opožděné prořezávání zubů, první tři jedničky měla až v roce. Teď se jí prořezává poslední jednička dole a všechny dvojky, cca 1 mm všech zubů už je venku a je naprosto jasně vidět, že dolní jednička je otočená o 45°, než by měla být.

Srovná se to, až budou zuby venku úplně? Řeší se nějak křivý mléčný chlup? Vadí to něčemu?

Bojím se, aby to nedělalo neplechu. U zubaře jsme byli než začal být křivý zub viditelný, máme jít tedy dřív, nebo stačí prevence za půl roku?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v dočasném chrupu se takové vady neřeší, po prořezání stálých zubů nemusí být žádný problém. Nemusíte se bát a objednávat se dříve.

U malých dětí se sledují vady skusu.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová