Retní uzdička. Jak a kdy se to řeší?

Zodpovězené
3. bře 2020

Dobrý den,

chci se zeptat, dcera 4 roky, má uzdičku na horním rtu prorostlou mezi zoubky. Mám pocit, že při čištění jí to bolí, vždy tam musíme čistit opatrně. Kaz tam nemá.

Chci se zeptat jak a případně kdy se to řeší?

Moc děkuji a přeji hezký den.

Dobrý den,

u dětí se uzdička nejčastěji řeší po narození, pokud je to komplikací správné techniky kojení. U starších dětí se řeší utnutím jen, pokud je k tomu důvod. Můžete to zkonzultovat na další preventivní prohlídce se svým lékařem, ale v tomto věku se odstraňuje opravdu jen výjimečně. Pokud by byl úpon uzdičky nepříznivý, v pozdějším věku by Vám odstranění doporučil i ortodontista (kvůli mezeře mezi stálými řezáky).

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová