Různá kazivost zubů, nezávisle na čištění. Jaké je vysvětlení?

Zodpovězené
25. únor 2020

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jak se mezi zubaři vysvětluje fakt, že někteří si zuby čistí poctivě a zuby se jim kazí a pak jsou lidé, kteří to flákají, jí sladké a kazy nemají?

Je to PH v ústech?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

omlouvám se za pozdní odpověď, otázku jsem bohužel přehlédla. Záleží na více faktorech. Na složení stravy, na hygieně, na dalších onemocněních, medikaci apod. To, co ale platí je, že čistý zub se nezkazí. Takže, kdo si čistí zuby poctivě a i přesto má kaz, ten má špatnou techniku čištění a nesprávné stravovací návyky.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová