Skvrny u dásní. Jedná se o demineralizaci? Jak řešit?

Zodpovězené
4. čer 2021

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda se jedná o demineralizaci.

Skvrnky jsou těsně u dásně. Naše zubařka děti bere na kontrolu až kolem 3let, že do té doby děti nespolupracují. Synovi je 1,5 roku, čistíme zoubky pastou s fluoridy pro malé děti, stále ještě kojenyý

Jak případně řešit? Nebo najít pro jistotu zubaře, který vezme dítě i takto malé? Starší má zuby v pořádku.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bohužel na této fotce nejde vůbec nic vidět. První kontrola by měla proběhnout už po prořezání prvních zoubků. Kromě kontroly zubů bývá rodič poučen o ústní hygieně u dětí a vhodném stravování, prevenci kazu atd. Doporučuji si sehnat zubaře, který dítě zaregistruje.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová