Špatné zuby u dítěte 2 roky. Dá se s tím ještě něco dělat?

Zodpovězené
10. led 2021

Dobrý den,

už nějakou dobu mě hodně trápí špatný stav zubů u syna (aktuálně 2 roky a 2 měsíce). Už snad v roce spadl a uštípl si kousek horní přední dvojky a jedničky....ta dvojka mu zešedla a v podstatě se hodně vydrolila...a ta jednička vypadá na první pohled normálně, ale špička je uštíplá a je hodně ostrá...
A další problém má se stoličkou (horní čtverka), kde je vidět, že je v ní kaz a velká díra do zubu.... Zuby mu čistíme pečlivě 2x denně, ale myslím, že velký problém je jeho kojení, ještě se mi ho nepodařilo odstavit a v noci se pořád kojí. Zdá se mi, že ho ty přední zuby i bolí, protože kouše především stoličkami....

Máte, prosím, nějakou radu, popř. dá se s tím ještě něco dělat? Nebo, kam se obrátit?

Vím, že u naší zubařky se ošetřit nenechá a ani při prohlídce nespolupracuje. Sladkosti od nás dostává minimálně, ale bydlíme s babičkou a ta pravděpodobně za našimi zády do dětí cpe sladkosti horem spodem ☹. Přikládám i foto.

Moc děkuji za odpověď!

Dobrý den,

časté kojení v noci, nedokonalá hygiena a sladkosti, to není úplně ideální kombinace. Doporučila bych noční kojení určitě omezit, můžete navštívit dentální hygienistku, ta Vás naučí, jak dítěti nejlépe vyčistit zuby a zkusit se domluvit s babičkou. Ošetření kazu u tak malých dětí je totiž složité kvůli špatné spolupráci.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová