Stomatitida u 2letého dítěte. Jak ji léčit?

Zodpovězené
3. srp 2019

Dobrý den,

dcera, 2roky a 3m, má stomatitidu. 6. den má horečky, pusu plnou aftů, opar a nateklé, rudé dásně. Začala mi odmítat jídlo. Mám jen desinfikovat Neocidem, mazat Calgelem a na opar tekutý pudr. Nevidím žádné zlepšení.

Nemáte nějakou radu, jak léčit?

Děkuji!

Dobrý den,

pokud se jedná o klasickou virovou stomatitidu, léčba je pouze symptomatická.

Nepíšete, jak dlouho má afty, jestli je má již 6 dnů, nebo kratší dobu a 6 dnů horečky. Jezení je pro ni určitě momentálně hodně bolestivé, důležité ale je dodržovat pitný režim.

Pokud by se stav nezlepšil, zkuste zkonzultovat použití Herpesinu.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová