Strach dcery ze zubaře. Není něco na uklidnění?

Zodpovězené
25. únor 2020

Dobrý den,

dcera, 4 roky, jde v úterý na preventivní prohlídku k zubařce. Ale před asi půl rokem ji trhali stoličku a od té doby, jen co uvidí křeslo, tak začne vyvádět 😔. Minule ji sestřička jen objednala na teď. Vůbec nevím, jak ji připravit 🤷. Děsím se toho.

Není něco třeba na uklidnění?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nejlepší bude dceru připravit, říct jí upřímně, co ji čeká a co se bude dělat. Pokud jdete jen na prohlídku, zkuste ji uklidnit, že se paní doktorka opravdu jen podívá a zkontroluje to. Pokud by dcera měla problém, domluvte se na ošetření jindy. Důležité je dítěti nelhat, příště by Vám nevěřilo a strach ze zubaře by to ještě zhoršilo. Existují pracoviště, kde ošetřují děti např. v analgosedaci nebo za použití Entonoxu, medikace před výkonem atd. Zeptejte se Vaší lékařky, jestli je ve Vašem městě někdo, kdo to nabízí a zvažte to, pokud by ošetření nešlo bez toho.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová