Trhání sedmičky a bolest po extrakci. Může s tím souviset rýma?

Zodpovězené
13. led 2020

Dobrý den,

chtěla bych se prosím zeptat a poradit. 11.12 jsem byla trhat sedmičku a samozřejmě na kořenu byl váček. Dr. ránu vyčistil a hodně sešil, kořeny těsně míjely čelistní dutinu. Aby se k rozpadlému zubu dostal, musel mi zbrousit kost, aby měl zub za co chytit. Za týden následovala kontrola a vyndání stehu.

6.1. jsem onemocněla, vypadá to na chřipku a začala mě pobolívat rána po extrakci, která už je zacelená

Myslíte, že s tím může souviset rýma?

Moje zubní lékařka je na mateřské a nemá za sebe náhradu 😔. Na dásních od vytrhnutí mám modřiny a jizvu, která pobolivá.

Může se mi hojit kost, a proto mírná bolest a tlak?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pokud se při extrakci vytvořila komunikace s čelistní dutinou, může se jednat o zánět dutin. Ale také může bolest po exrakci zhoršovat i nemoc, kterou právě proděláváte. Nejlepší by bylo najít nového lékaře a zkonzultovat problém i na ORL.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová