Ulomený zub a opuchlá tvář. Dren pomohl, ale k zubaři jdu až za 3 měsíce. Není to pozdě?

Zodpovězené
3. čer 2019

Dobrý den, chtěla bych se s Vámi poradit...

Před dvěma měsíci se mi ulomil zub č.5. Minulým rokem se mi narodilo miminko, bohužel jsem měla s miminkem zdravotní problémy, a měla mnoho jiných myšlenek a starostí, i rodinných, a neobjednala se k zubaři včas. V těhotenství jsem k zubaři chodila. Před nedávnem se mi ulomil kousek zubu č.5. V neděli jsem si musela zajít na pohotovost pro neskutečnou bolest a napuchlou tvář - lékařka mi udělala řez na dásni a dala dren. Ulevilo se mi hodně. Další den jsem si zašla k lékaři a na dotaz sestřičky jsem odpověděla, že mě to pobolívá, ale jde to vydržet a objednala mě až za tři měsíce. Teď se ale bojím, zda už ten zub není na vytrhnutí, a bojím se, aby se mi zase neudělal zánět nebo něco horšího. Zapomněla jsem jí však ve stresu říct, že zub je zlomený!! Zubař se na to nepodíval, což mi je líto, ale chápu ho. Nicméně díky tomu mám ještě větší strach i z případného vynadání atd. Zub ještě nebyl léčen, ale mám pocit, že už se nedá zachránit. Šlo by díky fotky posoudit jak na tom ten ulomený zub je?

Děkuji. Lucie

Dobrý den, nejjednodušší bude zavolat sestřičce a popsat stav, v jakém zub je a že jste navštívila pohotovost.Tam se dělá pouze akutní ošetření, úleva od bolesti, ale neřeší se příčina, což ve Vašem případě znamená, že potíže se mohou opět vrátit. Snad najdete termín dříve.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová