Útvar ve tváři. Je to fyziologické či mám navštívit lékaře?

Zodpovězené
10. srp 2021

Dobrý den,

ve tváři jsem nahmatala určité nebolestivé zhutnění tkáně pod příušním slinným vývodem, několik mm od něho - směrem do krku (v úrovni mezi horními a dolním zuby). Napohled přibližně centimetrový útvar není vidět, napohmat je cítít pouze při protitlaku, kdy jeden prst je uvnitř tváře a palec zvenku, popř. při zavřených ústech je lze nahmatat uprostřed tváře mezi zuby. Tyto "oválné bulky" lze nahmatat na obou stranách tváře, jsou podobně umístěny i veliké.

Prosím o radu, zda je to fyziologické či mám navštívit lékaře. Poslední dva týdny mám rýmu a kašel, tak mě napadlo, zda to nemůže mít souvislost.

Velice děkuji.

Dobrý den,

pokud máte pocit, že něco není v pořádku, navštivte svého lékaře, ten Vás vyšetří. S takovým problémem, který nemohu vidět ani vyšetřit, Vám bohužel nemohu seriózně poradit.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová