Vyčištění hnědého povlaku na zubu dítěte. Lze to doma, nebo máme jet k zubaři?

Zodpovězené
2. zář 2019

Dobrý den,

prosím vás, syn má na dvojkách v horním patře a ještě na 1. zoubku dole hnědý až šedý povlak. Bohužel se mi to vůbec nedaří vyčistit, zbytek zubů má celkem v pohodě.

Prosím, lze to ještě vyčistit? Nemáme zajet k zubaři, ať se na to mrkne?

Chodíme pravidelně, ale máme jít až v lednu.

Děkuji!

Dobrý den,

jen tak z popisu je to těžké soudit. Může to být pouze pigment, ten kaz nezpůsobí, ale je neestetické. Odstranit se dá jedině u dentální hygienistky nebo u lékaře. Často se ale usazuje znovu.

Pokud by šlo o plak, je to nesprávnou technikou čištění a takový povlak potom způsobuje kaz. Pokud si nejste jistá, raději se objednejte dříve. Je lepší jít pouze na kontrolu a zjistit, že o nic nejde, než přijít pozdě.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová