Výrůstek na dásni nad zubem.Co by to mohlo být?

Zodpovězené
5. lis 2019

Dobrý den,

chci se zeptat, zda nevíte, co by to mohlo být nad zubem. Dnes jsem byla u zubaře, ale neřekl mi, co to je, že neví. Řekl mi, ať se objednám do VFN v Praze na sliznice, kde mě mohou vzít bohužel až v lednu a to jenom na konzultaci a toto mi bohužel vyrostlo během měsíce, takže mi to přijde pozdě :(.
Nebolí to, ale je to plné krve a rychle to roste (během měsíce se to ztrojnásobilo).Rentgen mi nedělali, protože ho dělali v lednu a to tam nic nebylo. Už se docela bojím :(.

Poradíte, co by to mohlo být?

Děkuji předem za odpověď.

Lucie

Dobrý den,

dle fotky soudím, že se pravděpodobně jedná o tzv. epulis. Jde o benigní útvar a řešením je chirurgické odstranění. Je ale nutné vyloučit jinou diagnózu a útvar odstranit, proto je nutné se opravdu na vyšetření objednat.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová